Praėjo tie laikai kai vaikus rengdavo tik marškiniais ar suknelėmis ir jos saugodavo, ne vienai kartai ir žiema kūdikius apvyniodavo į skaras. Dabartiniais laikas, vaikus rengiame įvairiausiomis spalvomis, paveiksliukais ar dekoracijomis. Kasmet keičiantis madom, taip pat ir keičiasi spalvos, dizainas, papuošimai, paveiksliukai ir tt.  
Šiais laikais, net seneliai, žino, kad tie laikai praėjo ir labai svarbu žiūrėti į sudėtį, kad vaikučiai nesušaltu ar neperkaistu ir nesusirgtu, kaip sakant, kaip tuoj patarlėje, nėra blogo oro tik bloga apranga. 
Dabartiniais laikais, vaikučius žiema sluoksniuojame, kad būtu lengva nurengti, kai jiems pasidarys per karšta, ar aprengti, kai jiems pasidarys per šalta uždėti dar kokį papildomai rūbelį. 
Geriausia rūbelius pirmam sluoksniui rinktis iš poliesterio arba vilnos, kas puikiausiai išgarins drėgmę, prakaitą,  o ne iš medvilnės, kuri linkusi sugerti ir laikyti drėgmę, kas sukelia šaltį ir limpa prie kūno, o vidurinį sluoksnį rinktis jau iš lengvos, natūralios medvilnės,  viršutinį sluoksnį rinktis, neperšlampančius, gerai kvėpuojančius, nevaržančius judesius, kas labai svarbu vaiko vystymo raumenų struktūrai ir patiems vaikučiams patinka laisvai judėti ir susipažinti su šiuolaikišku pasauliu. 
Iki trejų metų laiko vaikutį, reikia rengti labai atidžiai, nes šilumos atidavimo procesai susireguliuoja ir prakaito liaukos ima aktyviai funkcionuoti tik trečiaisiais jo gyvenimo metais, kas mums atrodo šilta, o jam gali pasirodyti karšta, o lauke atvirkščiai, kas mums normalu, jam gali būti šalta. Vaikutis gulėdamas, sėdėdamas, ar mažai judėdamas vežimėlyje, gali žymiai greičiau sušalti ir susirgti. 
Jokiu būdu negalima persistengti  per šiltai aprengti kūdikį, nes jis gali  perkaisti, išprakaituoti  ir  peršalti. Jei kūdikis per šiltai rengiamas nuolat, jis dažniau serga peršalimo ligomis, virusiniais susirgimais, nelavinama jo termoreguliacinė sistema, silpsta imunitetas.
Karštomis dienomis geriausiai kūdikį aprengti, tai pat kaip patys rengiamės ir pridėti dar kokį ploną rūbelio sluoksnį, kurį lengvai būtu galima nuimti, kai jam pasidarys per karšta, o naktimis aprengti lengvu smėlinuku ar bodžiuku. 
Kokia aprangą rinktis, kai vaikučiai pradeda eiti į darželius? Drabužiai vaikams, turi būti, nei per dideli, nei per maži, kad lengvai galėtų judėti, nevaržytų jų judesių ir leistu jiems savarankiškai susipažinti su pasauliu, juk darželis vaikučiams yra pirmieji žingsniukai į savarankišką gyvenimą, jie pirmą kartą pasilieka, be mūsų tėvelių priežiūros. Kas labai svarbu drabužėlius rinktis, lengvai aprengiamus, nes juk mažieji eina su auklėtoja į lauką, žaidžia su draugais ir dažniausiai jie tiesiog dar ne viską savarankiškai, moka daryti. Apranga turi būti lengvai prižiūrima, kad vaikas nebijotų rūbelių sutepti dalyvaudamas veiklose ir labai svarbu atsižvelgti į vaiko gebėjimus, jei vaikas tiesiog,  nemoka dar užsirišti batuką, tai geriau rinktis batukus tiesiog su lipdukais ar užtrauktuku, ar nemoka užsisegti sagučių, tiesiog irgi rinktis ar su spaudėmis ar užtrauktuku ir tt. Jiems idealu turėti savo  spintelėje po atsarginę porą pirštinių ir kojinių. 

Sekite mus Facebook'e